يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٩
اخبار > برگزاری کمیته پیشگیری وکنترل کرونا ویروس در شهرستان پلدشت


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمیته پیشگیری وکنترل کرونا ویروس در شهرستان پلدشت

به گزارش یوسفی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدشت
برگزاری کمیته پیشگیری وکنترل کرونا ویروس در شهرستان پلدشت
کمیته پیشگیری و کنترل کرونا ویروس درپنجمین روز از اسفند ماه 98 با حضور دکتران مهران صفری فرماندارشهرستان ، دکتر آیدین رحیم زاده جهانداری ریاست شبکه ، محسن جلیل زاده ریاست مرکز بهداشت و کلیه اعضای شورای اداری و رسانه های محلی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
دکترمهران صفری در کمیته کنترل و پیشگیری کرونا ویروس اظهار داشت: امروزه با توجه به پیشرفت ارتباطات، امکان انتقال بیماریها به دیگر نقاط افزایش یافته و مابرای کنترل انواع بیماریها از جمله کرونا ویروس باید اصول بهداشتی را رعایت نموده و تمهیدات لازم همچون به حداقل رساندن تجمعات ،پرهیز از مسافرتهای غیرضروری ، اطلاع رسانی و آموزشهای لازم را انجام دهیم.
وی ادامه داد: بیمارستان ها، کلیه مراکز خدمات جامع سلامت ، دهیاریها و پایگاههای بسیج باید در آماده باش کامل باشند.
دکتر رحیم زاده جهانداری نیز در این جلسه تاکید کرد: با توجه به سرعت همه گیری و انتقال ویروس کرونا باید راه های پیشگیری از بیماری های واگیر و به ویژه ویروس کرونا، در سطح وسیعی به مردم آموزش داده شود.
دکتر رحیم زاده افزود: این بیماری درمان اختصاصی ندارد و با رعایت مواردی همچون شستن مکرردستها با آب و صابون ، عدم تماس با افراد بیمار و ضدعفونی کردن سطوح و... میتوان از مبتلا شدن به بیماری کروناویروس پیشگیری کرد.
ایشان درادامه تاکید کرد بیماران از مراجعه غیر ضروری به بیمارستان پرهیز نموده و در صورت داشتن علائم شدید بالینی به بیمارستان مراجعه نمایند.١١:٤٤ - سه شنبه ٦ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٩٢٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٦